Bagsværd Regatta 2009
The event is taking place in the period from
2009-06-06 08:00
to
2009-06-07 16:00.
Description
Dette er nu det endelige program
Kære kano- og kajak venner!
Det nye regattasamarbejde ’Regatta Gladsaxe’ bestående af de 3 klubber Kano og Kajakklubben 361, Nybro-Furå Kano- & Kajakklub samt Gladsaxe Kano og Kajakklub har hermed fornøjelsen af at invitere jer til dette års Bagsværd Regatta, som finder sted
lørdag den 6. juni & søndag den 7. juni 2009
(Bemærk: tilmedlingsfristen er flyttet til d. 19. maj 2009)
og naturligvis på Rostadion Bagsværd Sø, Gladsaxe Kommune.
Bagsværd Regatta 2009 åben for alle senior-, junior-, ungdoms- og yngste roere, samt børnekajakker
Event taking place
Boys Under 12 K1 200m
Boys Under 12 K1 500m
Boys Under 12 K1 1.250m
Boys Under 12 K1 Tour 200m
Boys Under 12 K1 Tour 500m
Boys Under 12 K1 Tour 1.250m
Ladies Under 12 K1 200m
Ladies Under 12 K1 500m
Ladies Under 12 K1 1.250m
Ladies Under 12 K1 Tour 200m
Ladies Under 12 K1 Tour 500m
Ladies Under 12 K1 Tour 1.250m
Boys Under 14 K1 200m
Boys Under 14 K1 500m
Boys Under 14 K1 2.500m
Boys Under 14 K2 200m
Boys Under 14 K2 500m
Boys Under 14 K2 2.500m
Boys Under 14 C1 200m
Boys Under 14 C1 500m
Boys Under 14 C1 2.500m
Boys Under 14 C2 200m
Boys Under 14 C2 500m
Boys Under 14 C2 2.500m
Ladies Under 14 K1 200m
Ladies Under 14 K1 500m
Ladies Under 14 K1 2.500m
Ladies Under 14 K2 200m
Ladies Under 14 K2 500m
Ladies Under 14 K2 2.500m
Boys Under 16 K1 200m
Boys Under 16 K1 500m
Boys Under 16 K1 2.500m
Boys Under 16 K2 200m
Boys Under 16 K2 500m
Boys Under 16 K2 2.500m
Boys Under 16 C1 200m
Boys Under 16 C1 500m
Boys Under 16 C1 2.500m
Boys Under 16 C2 200m
Boys Under 16 C2 500m
Boys Under 16 C2 2.500m
Ladies Under 16 K1 200m
Ladies Under 16 K1 500m
Ladies Under 16 K1 2.500m
Ladies Under 16 K2 200m
Ladies Under 16 K2 500m
Ladies Under 16 K2 2.500m
Men Junior K1 200m
Men Junior K1 500m
Men Junior K1 1.000m
Men Junior K2 200m
Men Junior K2 500m
Men Junior K2 1.000m
Men Junior K4 200m
Men Junior K4 500m
Men Junior K4 1.000m
Men Junior C1 200m
Men Junior C1 500m
Men Junior C1 1.000m
Men Junior C2 200m
Men Junior C2 500m
Men Junior C2 1.000m
Women Junior K1 200m
Women Junior K1 500m
Women Junior K1 1.000m
Women Junior K2 200m
Women Junior K2 500m
Women Junior K2 1.000m
Women Junior K4 200m
Women Junior K4 500m
Women Junior K4 1.000m
Men Senior K1 200m
Men Senior K1 500m
Men Senior K1 1.000m
Men Senior K2 200m
Men Senior K2 500m
Men Senior K2 1.000m
Men Senior K4 200m
Men Senior K4 500m
Men Senior K4 1.000m
Men Senior C1 200m
Men Senior C1 500m
Men Senior C1 1.000m
Men Senior C2 200m
Men Senior C2 500m
Men Senior C2 1.000m
Women Senior K1 200m
Women Senior K1 500m
Women Senior K1 1.000m
Women Senior K2 200m
Women Senior K2 500m
Women Senior K2 1.000m
Women Senior K4 200m
Women Senior K4 500m
Women Senior K4 1.000m
Participants
Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)
Alex Lindros
Asta Otto
Georg Thomassen
Kim Wraae Knudsen
Kiril Aleksov Ahtarovski
Mathias Mørup-Lendal
Nicole Valentin
Nielse Constantin Brun Ejlers
Fredericia Kajakklub (Fredericia, DK)
Lars Emil Gutt
Mathilde Lindholm
Signe Simonsen
Tobias Friedrichsen
Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)
Anne Lolk
Benjamin Bækmark
Birgit Pontoppidan
Casper Nielsen
Christian Bøtkjær
Christian Rasmussen
Claus Krejbjerg
Egil Husum
Frederik Høst
Johhanes Pehrsson
Kristian Andersen
Kåre Holm Thomsen
Lasse Nielsen
Martin Hald
Nicklas Skou
Søren Hyttel
Thimas Nicolajsen
Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)
Asmus Blædel
Hans Chr. Stærkind
Henriette Ebbesen
Jonas Vallø Sørensen
Malthe Arvidsen
Martin Jardrup
Martin Juell
Robert Floryan
Stine Axelsen
Søren Stærkind
Thomas Raben
Thorbjørn Skovhus
Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)
Lisa Rørhauge
Mark Rasmussen
Morten Lander
Peter Melby
Rikke Larsen
Høruphav Ro- & Kajakklub (Høruphav, DK)
Niels Jans
Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)
Andreas Tønnesen
Kasper Dybdal
Kent Klitgaard
Simon Hvam
Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)
Amanda Giessing
Benjamin Sørensen
Camilla Christensen
Kajta Holm
Lea Andersen
Louisa Roking
Louise Raagaard
Michael Gasseholm
Mie Ringsted
Mikkel Friborg Mortensen
Simon Friborg Mortensen
Tobias Skov Lundager
Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)
Amalie Thomsen
Daniel Nørhave
Elias Kramer
Elias Ryom Kramer
Jesper Beer
Martin Thomasen
Morten Krantz
Niels boe
Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)
Felix Fonnest
Helle Fanø
Henning Lynge Jacobsen
Johannes Lind Christensen
Magnus Melau
Mathias Enggrob Boon
Monica Lind Christensen
Sidsel Thorstensen
Thor Lolk Hansen
Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)
David Boesen
Mikkel Manscher
Thomas Alvarez
Tobias Møller
Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)
Alexander Papadopoulos
Anders nillson
Andreas Kihl
Asbjørn Binau
Emil Nillson
Emil V. Ramussen
Emilie Schaleck
Emma Tram
Frederik Sørensen
Henriette Engel Hansen
Ida villumsen
Ivalu Solgaard
Johan Sørensen
Josefine Andersen
Josephine Kanta
Kristine Rald
Lasse Foged
Linea Ebbesen
Mathias Bodholdt
Mikkel Storch
Thomas Berg Thomsen
Thomas Mogensen
Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)
William Axelsen
Maribo Kajakklub (Maribo, DK)
Barry Watkins
Casper Christiansen
Caya Borgen
Emil Eriksen
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Frederik Hansen
Ida Christoffersen
Jannik Ringtved
Kasper Bleibach
Martin Møller
Mikkel Hansen
Mikkel Ibsen
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Albech
Rene Poulsen
Rikke Jørgensen
Sofie Jørgensen
Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)
Andreas Stig Henriksen
Anna Bast Schmidt
Kasper Stig Henriksen
Niklas Berg
Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)
Amalie Lux
Anders Skyum
Asger Steffensen
Bjarke Sejersen
Bjarke Steffensen
Bob Dokkedal
Casper Duun
Emil Dokkedal
Frederik Kettel
Gustav Bonø
Iben Stokholm
Jon Holm Thomsen
Maria Joost
Martin Kaufmanas
Mathias Gadegaard
Morten Ebbesen
Rasmus Kettel
Thomas Rungsted Bjørnebo
Thomas Skyum
Odense Kajakklub (Odense, DK)
Mads Grønnegaard
Solveig Schmidt
Troels Østergaard
Odin Kajakklub (Odin, DK)
Esben Østergaard
Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)
Anne Grith Michelsen
Annemia Pretzmann
Casper Pretzmann
Christian Jørgensen
Emil Noe Nielsen
Emil Nyegaard
Emil Skovgaard
Emil Stær
Frederik Faurschou
Jacob Dalsgaard Thøstesen
Jannic Reuter
Jeanette Løvborg
Jeppe Jensby
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Kristian Krath
Lars Damgaard
Mads Brandt Pedersen
Marie Ingemann Pedersen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Niklas M. Hansen
Nikolaj Dagnæs
Peter Nyegaard
Rasmus F. Christensen
Rasmus Jørgensen
Søren Maretti
Tom Faurskov
Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)
Aleksander Emborg
Anne Marie Stigsen
Esben Traberg
Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)
Aske Taastrøm
Christian Bærentsen
Clara Lindgaard- Frantzen
Emilie Rosenkilde
Louise Madsen
Mads Kern
Oliver Brenet
Thomas Rasmussen
Sorø Kajakklub (Sorø, DK)
Adam Spliid
Emil Rosenkrands
Lea Larsen
Lotte Nielsen
Maja Rosenkrands
Martin Larsen
Peter Larsen
Rikke Hansen
Wiliam Hansen
William Hansen
Struer Kajakklub (Struer, DK)
Dennis Bøjesen
Jimmy Bøjesen
Michael Eronen Mosbech
Rasmus Holm Andersen
Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)
Mads Jørgensen
Rasmud Jørgensen
Sundby Kajakklub (Sundby, DK)
Cæcilie Hansen
Mark Lund Olsen
Mathias Hall-Andersen
Patrick Hartwig-Olsen
Peter Hersted
Simon Sørensen
Tønder Roklub (Tønder, DK)
Christian Thorsted
Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)
Anders O Jønsson
Christina Duun
Christoffer B Hansen
Christoffer D Jensen
Jonas Bro Madsen
Jonas Nexø Kaspersen
Kurt Tim Hansen
Lasse Bro Madsen
Line O Jønsson
Lotte Bruun
Martin Rosenkilde
Simon Christensen
Tommas Nielsen
Zofia Nielsen
Vejle Kajakklub (Vejle, DK)
Anna Mørcke
Anne Nielsen
Katrine Lindholm
Marcus Boesen
Nanna Svane
Nicolai Mørcke
Rune Skov Jensen
Sabrina Helweg
Thoms Woltmann
Viborg Kajakklub (Viborg, DK)
Malene Laursen
Marie Kanstrup Jønsson
Number of clubs:
29,
number of paddlers:
240